Koopolis | Mathesio.cz

Koopolis – Dynamický redakční systém

Jedná se o rozsáhlý, robustní a uživatelsky konfigurovatelný CMS vyvinutý pro Fond dalšího vzdělávání (organizace MPSV). Téměř všechny části systému jsou konfigurovatelné přes uživatelsky přívětivé rozhraní, je tedy možné celek snadno přizpůsobovat aktuálním potřebám, a to s minimálními programátorskými zásahy.

Zvládnout takto obsáhlý projekt byla velká výzva, ale vědomí, že Koopolis bude opravdu užitečnou platformou, nás motivovalo. Některé postupy zavedené pro tento projekt používáme i teď každý den.

Koopolis na první pohled vypadá jako klasický redakční systém, ale pod pokličkou se skrývá unikátní kombinace technologií a přístupů. Veškeré sekce webu jsou totiž dynamicky definovatelné pomocí JavaScriptové komponenty Formbuilder napsané v AngularJS, která umožňuje správci webu snadno vytvořit vstupní formuláře pro prakticky libovolný obsah (kromě klasického WYSIWYG také datum, čas, ISBN a ISSN včetně napovídání, YouTube API, geografická data a mnoho dalších). Tuto definici následně vezme Nette framework a renderuje ji přispěvatelům webu.

Kromě celkové dynamičnosti webu obsahuje systém také robustní newsletter systém podobný systému MailChimp, importní skripty s možností řešení konfliktů stylu GIT merge a podporu pro vlastní workflow nad objekty systému. Na fulltextové vyhledávání je využit výkonný engine Sphinx a díky konfigurovatelnosti celého webu bylo jeho použití technologickým oříškem.

Technologie v projektu